Блоги → Перегляд

Татарсько-український Крим

Субота, 00:10, 28.06.14

Рейтинг
11 0
Переглядів
1939

0
0
У цій статті згадуються

%D0%A2%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%80-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B6-700.jpg

26 червня кримські татари відзначають День нацiонального прапора. Так звана «влада» Криму заборонила людям проводити урочистості в центрі Сімферополя, бо там, начебто, зустрічатимуть гуманітарний вантаж аж із республіки Мордовія для дітей півострова (видно, діти Мордовії при Путіні вже призвичаїлися до злиднів, а ось кримську малечу кремлівський полковник ще вирішив раз-другий «побалувати» цяцьками). «Камази» з подарунками демонстративно повністю перекрили центральну площу міста. А в місцевому парку також не можна проводити акцію – там все аукціонами зайнято (принаймні, вантажівки туди підганяти не довелося). На традиційний автопробіг з прапорами «влада» також дозволу не дала, мовляв, автівки заважатимуть руху міського транспорту. І запропонувала кримським татарам вшанувати свій прапор на околиці міста, на пустирі перед недобудованою школою в спальному мікрорайоні «Фонтани» ‒ за скороченою програмою і під пильним наглядом силовиків. Поле оточили парканом, встановили металошукачі, влаштували чергування з собаками. Поруч ‒ автозаки та кілька автобусів із перефарбованими в «ОМОН» «беркутьонками». Мабуть, багатьом старшим представникам кримсько-татарського народу згадалися трагічні події масової депортації сталінським режимом, коли їх оточували подібні «орльонкі» зі собаками. Молодші просто відчували себе в резервації. Щиро бавилися тільки діти. Згідно з програмою, святкування розпочалось з дитячого конкурсу малюнку на асфальті на тему «Бизим тараф» («Наш край»), який продовжить фотоконкурс «Байрагъым» («Мій прапор»). Також планується проведення кулінарного конкурсу, виставки робіт майстрів народного декоративно-прикладного мистецтва, спортивні змагання, квест «Бильги къувети» («Сила знань»), майстер-клас з гончарного мистецтва. На завершення вечора відбувся святковий концерт за участі артистів кримськотатарської естради та фольклорних колективів. Крім того, в Сімферополі в Дитячому парку пройшов флешмоб на підтримку Дня кримськотатарського прапора. Учасниках флешмобу вдяглися у вишиванки й одяг із національними елементами. У руках люди тримали кримськотатарські та українські прапорці. 

У цей день, незважаючи на заборону, також розпочався автопробіг. Від ранку дорогами півострова їздили автомобілі з національними прапорами кримських татар. Також національною символікою були прикрашені приватні будинки і вікна багатоквартирних будинків, де живуть кримські татари. За словами організаторів, оскільки маршрут автопробігу не був узгоджений, його учасників, згідно законодавства окупаційної російської влади, можуть оштрафувати, якщо автомобілі будуть їхатимуть у колонах. Проте ніхто не може заборонити прикрасити свою машину прапорами та їздити в одиночному порядку протягом дня вулицями своїх сіл, селищ і міст – це слова представника оргкомітету, члена Меджлісу Ділявера Акієва. 

Не обійшлося без провокацій. У центрі Сімферополя п'ятеро чоловіків напали на машину з кримськотатарськими прапорами. Нападники вихопили з машини два стяги, почали топтати і рвати їх. Один із нападників взявся бити машину флагштоком. Молоді хлопці, які перебували в машині, встигли відібрати один із прапорів. Другий невідомі порвали на шматки і кидали в машину зі словами: «Жери!». Поряд знаходилася так звана «кримська самооборона», до обов’язків якої, зокрема, належить і охорона громадського порядку, однак припинити правопорушення навіть не спробувала. Мабуть, такі дії повністю відповідають нормам російського «правопорядку». Як і напад напередодні вранці працівників ФСБ на релігійну школу (медресе) кримських татарів, коли було проведено обшук, вилучення документації та комп’ютерів, а дітей, які ночували в приміщенні школи, залякували, викладачам та батькам погрожували. «Новий порядок» імені Путіна. 

До речі, це вже вдруге кримським татарам влада забороняє масові заходи в центрі Сімферополя. 18 травня їм відмовили у проведенні жалобного мітингу в День депортації. Рефат Чубаров, голова Междлісу кримськотатарського народу з приводу подій 26 червня висловився чітко та однозначно: «З боку кримської влади йде сегрегація людей. Сегрегація за національною ознакою. Одним можна проводити заходи в центрі, іншим не можна цього робити. Приниження людей ніколи не додає авторитету владі, приниження людей викликає недовіру до влади. Кримська влада чомусь йде по такому шляху». Це слова політика, хоча, як людина, Чубаров, мабуть, добре розуміє – Аксьонова і його кремлівського господаря довіра або ж недовіра народу не цікавить. На виборах все одно ЦВК печатку поставить на протоколах, підготованих у Кремлі, а в скрутній ситуації на вулицях знову з’являться «ввічливі зелені чоловічки», або ж у вкрай скрутній – неввічливі бандити Кадирова.

Сьогодні Путін відчуває себе господарем Криму. Він може дозволити Аксьонову заборонити кримським татарам урочисто вшанувати свій прапор та загнати їх за паркан, під автомати та гавкіт собак. Він впевнений, що де сила -  там і «правда». І байдуже, що неоголошена війна проти кримських татар, провокації та погрози призводять не до придушення, а до давно не баченого піднесення патріотизму. І приємно бачити, як окремі українці в Криму не покинули тимчасово окупований півострів, не піддалися московській пропаганді стосовно «мусульмансько- слов’янського протистояння», а вийшли 26 червня спільно з кримськими татарами, з їхніми та українськими прапорами, в українських вишиванках. І їм буди байдужими злі погляди «омоно-беркутьонків» та путінських виродків з ФСБ. 

Татарсько-український Крим. Це найжахливіше марево, яке може народитися в голові Путіна та його «підполковників». Отже, це те, що потрібно перетворити на реальність. Спокутувати провину захоплених революційною ейфорією трійки «в.о.» президента та головнокомандувача Турчинова, міністра оборони Тенюха та міністра внутрішніх справ Авакова, які за свою діяльність (бездіяльність) заслужили навіть не «двійку», а «одиницю» (за дванадцятибальною системою). Які не те що без бою, а навіть без жодного спротиву «здали» Путіну Крим разом із його населенням, природними ресурсами, «Чорноморнафтогазом» і так далі. А головне – «здали» кримських татарів. Які всі роки незалежності залишалися (і сьогодні, здебільш, залишаються) патріотами України. Варто лише згадати, як відбувався перший мітинг під кримським парламентом, скільки туди прибуло тисяч татарів, і скільки сотень – путінських крикунів. Якби у вище згаданої «трійці» була б хоч крапля здорового глузду або бажання відстоювати Крим (важко сказати, чого саме забракло, можливо, і першого, і другого), вже наступного дня до Криму можна було підтягнути внутрішні війська із Центральної та Західної України, в крайньому випадку – почати формування загонів Національної гвардії з кримських татарів, відповідно видавши їм зброю. І «ввічливі зелені чоловічки» на сьогодні блукали б не Кримом та на Донбасі, а в голові Путіна. Але «трійця» не спробувала навіть вдарити пальцем об палець. Не важливо, чи це дурість, чи свідома «здача» Криму з його непрогнозованим для тимошенківської «Батьківщини» електоратом. Фактично такі дії (бездіяльність) трактуються як державна зрада. При чому, варто зауважити, у період військових дій, а це передбачає швидше та жорсткіше покарання. Можливо, теперішній генеральний прокурор Ярема мав би звернути на це увагу. Оскільки попередньому, Махніцькому, такий дріб’язок, вочевидь, був у списку пріоритетів на останньому місці, десь навіть позаду розваг з повіями в сауні на Київщині (яких він, після викриття журналістами, скромно назвав масажистками). 

Виправити помилку (дурість) чи зраду «трійки» потрібно щонайшвидше, доки ще не пізно. Адже російським Крим не стане ніколи. Він буде або татарсько-українським, або татарсько-турецьким. У нас ще є час. Але його залишається зовсім небагато.

Юлій Хвещук

Коментарі

Кремлёвский бесноватый выблядок ещё вспомнит эти дни: обижать мусульман было всегда вредно для здоровья, а в наши времена - тем более. Но ждать от них неприятностей - вещь тоже увлекательная: никогда не угадать заранее, где и что произойдёт. Жди, педик...
Путін неспроста біситься, втрачаючи Україну. Хто хто, а він знає її реальні багатства і вагомий потенціал..

Криму було і буде добре з багатою Україною та Європою, а не з злиденною РФ..
0

Крымчане однако выбрали РФ, и татары кстати тоже, Больше 70% татар проголосовали на референдуме за РФ! Руских уже задолбала ваша бандеровская украина и они вместе с территориями уйдут обратно в Россию, богатую Россию!
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=liG-5uH9eEs
-1

Росія багата? В порівнянні з ким Росія багата?
В порівнянні з ЄС, Канадою чи США?
А може в порівнянні з Японією, Туреччиною чи Китаєм?
0

Долг США помнишь какой ? В отличии от США Россия не рисует баксы, так что на сегодняшний день США банкрот! Самые богатые страны сейчас это Россия и Китай.
-1

Борг США має дві складові:
- борг самих США перед іншими і
- борг інших перед США.
Тут у США все нормально, чого не скажеш про Кремль. Москва і рада друкувати свої рублі, але в них ніхто не вірить. Гроші є чистою віртуальністю, гроші є тоді, коли вони щось ОЗНАЧАЮТЬ
-1

Советский анекдот (1960-70):
Американец, англичанин и русский поспорили, кто накормит кота горчицей.
Американец взял хот дог, намазал горчицей и дал коту. Кот отказался.
Англичанин намазал сендвич, дал коту. Кот отказался.
Расский намазал горчицей коту под хвостом. Кот заурчал и быстро слизал всю горчицу.
Русского спросили, как он догадался. Русский ответил:
- А у нас всё так: добровольно и с песнями.

Вот так и крымчане - добровольно и с песнями "захотели" в Расейскую Фидарастию.
-1

- А у нас всё так: добровольно и с песнями.
===========
Ще б добавив:
- Через жопу..
-3

Антон Вербицкий 22:56 0
Крымчане однако выбрали РФ, и татары кстати тоже, Больше 70% татар проголосовали на референдуме за РФ!
_____________________________________
Верзти таку дурницю, може лише повний ідіот.
Він буде або татарсько-українським, або татарсько-турецьким.
==========
Головне, щоб Крим нарешті став ВІЛЬНИМ.
Тоді він вже ніколи не буде російським..
-1

Вот сейчас Крым как раз и свободен от Украины, теперь тами царит мир и благодать!
-1

Чокнутый Шляпник 07:40
Вот сейчас Крым как раз и свободен от Украины
===========
Труси без гумки також вільні від гумки
але кому такі труси потрібні?
Хіба що чокнутим, щоб надіти на голову
замість шляпи.. ))
-1

Правильно, только чокнутый может считать, что жить под тоталитарно-рашистским Кремлём - несказанное счастье. Хайль педик!
-1

Чокнутый Шляпник 07:40
Крым свободен... Главное - от средств к существованию: только психи поедут туда, где командуют пархатые рашистские казаки.

Отдыхающих - нет, и работы - нет. Работы - нет, денег - тоже нет. Денег нет - жрать нечего. Ко осени будет полный кырдык.
-3

Крым станет выжженной степью без Украины, и люмпенизированное население уйдёт обратно в Россию из Крыма (только без территории). И случится это быстрее чем сейчас кажется.
-3

http://im7-tub-ua.yandex.net/i?id=930678884-19-72&n=21
Leo Kiev 17:54
-1
Закатите губища))) они вам еще пригодятся у Петюни и его жидвы отсасывать
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі