Блоги → Перегляд

Пранкстер Вован. Гастролі Нью-Йорк – Париж

П'ятниця, 22:27, 02.10.15

Рейтинг
1 0
Переглядів
1867

0
0

 

 Двічі розім′явшись із сером Елтоном Джоном, пранкстер Вован з′їздив до Нью-Йорку. Це мало бути неабияке повернення на велику сцену, адже зробити козячу морду Обамі в його барлогу і цілій ООН на ювілейній сесії, це вам не королеву Елтона старого Джона жучити! Однак не вийшло.

Взагалі прикро. Підготовча робота, медійна увертюра – стільки зусиль! Тільки жлобів на Донбасі вгамувати та служилих у Тартус і Латакію перекинути чого коштувало! Зрештою, відсотки в імперії добра наструнчити, мовляв, Захід здувся, Обама задкує, бо второпав, - людство вимагає врахування справедливих вимог Кремля, - теж бабулі. І що, все намарне? Ні тобі аплодисментів, ні дивідендів – не послизнувся на кручених українсько-сирійських кулях клятий чорний англосакс.

Тріумфувати передбачалось у Парижі, але без того, щоб порвати публіку в місті великого яблука, неможливий успіх у місті закоханих. Якщо не вдалося розміняти Україну на першій сцені, годі спекулювати сирійськими біженцями на другій. Невже лишається товкти у ступі Мінськ -2, марудити з тією морокою собі у збиток?

Мистецтво маніпуляції старе як гріх. Заганяти у кут, обкручувати круг пальця, ставити рачки – підмури політики, видима частина якої може бути пристойною, а може ґвалтівною і принизливою. Пранкстер Вован вправляється в обох іпостасях. Обама, Меркель, Олланд не обкручують круг пальця, чим щоразу заганяють Вована у глухий кут, змушуючи виглядати брутальним і неартистичним.  

Образи ідеальних світів з їхніми єдино вірними етиками та естетиками, що існують у головах мільярдів людей, попри глобальну комунікацію, самі собою не стають взаємоприйнятними. Це загрожує ізоляцією або війною, або і війною, і ізоляцією. Примітивній цивілізації не доступна рація цивілізації, що її заступає. Розум людини авторитарної цивілізації сприймає ліберальний світ як хворий, збочений і непередбачуваний. Натомість ліберальна людина бачить авторитарну інфантильною і, співчуваючи її обмеженості, не може грати за її правилами.

Розмаїтий і суперечливий ліберальний світ абсолютно поступається чисельністю пласкому і велелюдному світові авторитарної людини, проте незрівнянно перевершує потужністю. Це запорука планетарної стабільності. Авторитарна цивілізація корпускулярно підживлює суперника людністю, що обирає життя на нових засадах, а ліберальна дбає, щоби дикі авторитарні вожді з підшефними ордами не влаштували всесвітній Армагедон.

Вован не тільки пранкстер, але і національний лідер. Чи краще сказати: тому національний лідер, що пранкстер. Літати зі стєрхами чи запустити літаки в небо Сирії однаково захопливі витівки на смак його фанів, адже зневажати закони здорового глузду чи міжнародної безпеки рівно солодко. І дуже приємно, коли національний лідер робить це для компатріотів, лишаючи на них тонку плівку своєї величі. Свобода гуртом зневажати і свобода гуртом захоплюватися – єдині свободи, які потребує людина авторитарного світу.

Чи охолодило нью-йоркське фіаско рішимість пранкстера Вована прорвати міжнародну ізоляцію?

Аніскільки!

Наступного дня він бомбить передмістя Хомса, відправляючи к Аллаху тридцять п′ять душ: «Дивися, зверхній Обама, я на це справді підписався! Без мене нікуди, знімай санкції, бо я тут рулитиму, як схочу!». А також: «Дивіться, патріоти, у боях відроджується СРСР, глобальний вплив, без нас нікуди! Забутьте про нудний Донбас з його вбогими уркошахтарями. Вся російська міць і слава в Сирії!».

А ще за добу голубом миру летить у Париж… і відводить, і відміняє, і просто птичка: «Ну, любі Меркель з Оландом угамовуйте тепер цього неслуха, псевдопрезидента псевдодержави, нехай іде на поступки. І стривайте, що це за санкції?»

А ви кажете гастролі провалилися. Шоу триватиме, незважаючи на відсутність публіки і підмостків!

Коментарі

vigilante v 06:20
0
"Двічі розім′явшись із сером Елтоном Джоном" В ЯКОМУ СЕНСI (враховуючи орієнтацію сера)?
0

В сенсі орієнтації пранкстера (prankster):пошивши в дурні.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі