Блоги → Перегляд

Хто осідлає панамського коника?

Вівторок, 14:18, 12.04.16
У цій статті згадуються

 

             Ситуація після оприлюднення панамських документів    для кожної з демократичних країн  розгортається у власний оригінальний сценарій зміни політичного ландшафту. Те, що в переліку світових лідерів,  «вляпаних» в документи фігурує той же Путін чи Сі Цзиньпін, навряд чи призведе до швидкої зміни  політичних еліт в підпорядкованим їм країнах, але в демократичних країнах  зміни  будуть набагато помітнішими. Особливо в країнах, де   християнська мораль є своєрідним фундаментом політичної конструкції. Адже питання офшорів - це питання віри політичних еліт у політичну  і головне  фінансову систему своїх  країн.  Адже повільне розкручування панамського клубка формує не стільки умови шантажу і тиску на політичні  еліти ззовні, скільки стимулює конкуренцію в середині  політичного класу. Особливо коли суспільство давно вимагає зміни не лише облич і правил гри,  а й  морального фону, котрий стимулюватиме громадян до творчої самореалізації, а цим самим творитиме умови для формування конкурентної нації уже в глобальних рамках. Там, де еліти жили досі з розподілу  ресурсу, давно сформувалася потреба у виробленні новітнього глобального ресурсу, а без вільної креативної економіки такий ресурс неможливий.

                 Із українських парламентських партій  найбільш націленими на формування креативної економіки звичайно вважаються  Самопоміч і РПЛ, хоча і в інших політстуктурах, зокрема БПП, присутні носії креативної економіки. Просто  в українських умовах більш чисельні партії  наперед прирікаються на роль охоронювачів  крупних структур і стабільних систем. Як би їм ця роль осоружною і не видавалася б. Оскільки обличчя українського політкласу все ще на  ¾  вимушено обернене в минуле, то постання  панамського сценарію  частину українського політику все ж змушує відхреститися від минулого,  оскільки  скелети в шафах , як їх не декоруй павутиною, в часи інформаційної епохи здатні  з допомогою добрих людей залишати свої шафи і блукати нетрями інформпростору запихаючи в шафи замість себе цілком живих політиків. Тільки цей процес у конкурентному середовищі назбирує велику кількість охочих  ще й окрім головних гравців,  а в нас післямайданні  спойлерські  структурки  готові підключитися  до будь-якого лайнометання, не розрізняючи при цьому  ні запаху ні колорових властивостей того , що метають. А в час  очікування масового виходу скелетів із шаф осіб, що лише частково оприлюднені у панамських документах, холодок пробігся вже й  по ще живих хребтах тих, хто лише в очікуванні оприлюдення нових документів. Політична система напружилася, і в цей момент напруження самий час походитися по конкурентах. 

         Кожна з політсил розробляє свою тактику використання  панамського сценарію в усуненні конкурентів з політичного поля - і тут  сам час  оцінити можливості основних гравців - і БПП, і НФ будуть повільними в цьому сценарії, адже  вони вже свій вихлоп  здійснили завчасно - Мартиненко і  Кононенко  вже  не нанесуть суттєвих збитків політичній перспективі  своїх політсил, оскільки сюжет попалений  і в разі повтору  виглядатиме досить притягненим за вуха. Як притягненим за вуха був сюжет із Петром Порошенком. Він вичерпався і на ньому більше не зробиш політики, лишається хіба чекати нових викриттів, але якщо й вони будуть  такими ж недолугими, то це лише створить зворотній ефект. Дивним у цій історії є, наприклад, галасливий  ланцюг попередніх викриттів по БПП з боку Саакашвілі, а тут раптом , коли такий пакет звинувачень повис у повітрі, чомусь і голос Мехаїла Николозовича  зробився тихішим писку церковних мишей...Очевидно, що БПП має і без критики Саакашвілі внутрішній ресурс до самоочищення...чого не має та ж Тимошенко. Тимошенко взяла аж занадто довгу паузу, хоча  окрім панамського сценарію, відома московська журналістка Юлія Латиніна напряму  нещодавно вказала на газове партнерство Тимошенко і Путіна.  Виглядає так, що чим далі в демократію  - тим зі все більш різновекторних шаф вилазитимуть скелети  минулих подвигів Тимошенко, і тут вже артистизмом не перекриєш. Потрібно буде відповідати по факту. У кого всі скелети з минулого пройшли тест на поліграф, то це у Ляшка.  Свідоме уникання безпосередньої участі в бізнесі може  не приносити таких потрібних коштів для політики, але не руйнує політичної перспективи. Тому ж Садовому бізнесове минуле не заважає бути лідером досить конкурентної політсили, але  це лише до  спроби подолати найвищу вершину.  І тут не лише робота конкурентів на  спалення рейтингів може нашкодити, найважливішою є терпимість громадян до  беззаконня  еліт, адже радянська інерція  такого собі злодійського пакту - коли громадяни, в обмін на заплющення очей владоможцями,  на розкрадання  ними сотень, дозволяють владоможцям красти мільйони. Тільки цей сценарій  приречений на вичерпання, оскільки ресурсорозподільча політика  починає помирати разом з розкручуванням панамського сценарію. Це в Україні. Росія нас не цікавить, скільки б наші політики не пробували мавпувати російський  істеблішмент.

                Чекаємо наступного оприлюднення  панамського архіву - тож поведінка українських політиків у цьому відрізку часу,  до середини травня,  може призвести не лише до  цілого ланцюга абсурдних взаємовикриттів, але ще й    до включення  зарубіжних контрагентів укрполітиків - як обмовився один з російських аналітиків в чиї руки передадуть Надію Савченко той і виявиться політичним партнером  Путіна в Україні.

 

 

 

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.