Блоги → Перегляд

Гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський назвав Prozorro «механізмом шантажування державних компаній»

Середа, 20:59, 25.01.17

Рейтинг
8 0
Переглядів
3669

0
0

Про своє ставлення до системи Prozorro і про те як діє система державних закупівель в Укрпошті Ігор Смілянський розповів журналістам програми журналістських розслідувань «СТОП корупція». Відео з цією скандальною промовою розміщене в YouTube, повідомляє сайт SKELET-info.aDR1tn6QB5.jpg

«На жаль, Prozorro це механізм шантажування державних компаній. На жаль, є дуже велика купа тендерів, в яких ми маємо складнощі виконання. Це і паливо, я це не приховую, тому що виграє компанія, яка з найнижчою ціною. Потім вони приносять папірці, що ціна на паливо на 10% піднялась. А потім можна розбавити це паливо водою десь в регіоні, і привезти щоб в мене траки [вантажівки] заглохли. А що я можу зробити? Я ж не можу за готівку придбати. Все, я можу тільки придбати в Prozorro», — розповів Смілянський.

«А є такі приводи коли компанія виграє, і я знаю що за цю ціну не можна постачати. Конечно можна — вони потім запрошують 20% хабаря від наших регіонів – щоб їм віддали там 20% хабаря — і тоді маржа встає на місце», — зізнався він.

«Є деякі речі, які просто пробити через Prozorro, наприклад, IT. Ви розумієте, якщо закупляти ІТ, то так як ви пропишете, то та компанія виграє» — поділився нюансами роботи з системою Prozorro Смілянський.

Далі гендиректор Укрпошти розповів цікаву історію, як він тричі проводив тендер на закупівлю вантажівок...

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на початку 2016 року Укрпошта отримала від Всесвітнього поштового союзу 1,1 млн доларів на закупівлю 24 вантажних автомобілів. Втім, коли 1 липня 2016 Смілянський став гендиректором Укрпошти, він одразу скасував призначені ще до його приходу торги на ці авто, тому що за його словами, «умови тендеру були прописані під китайську вантажівку «Фотон»». Після цього торги проводилися тричі, і врешті-решт було вирішено закупити таки «Фотон». Причому договір з компанією, яка постачає ці авто, було підписано 27 грудня, а їх поставка мала відбутися до 30 грудня 2016 року.

Також повідомлялося що у вересні 2016 р. Укрпошта таємно поза системою ProZorro закупила комп'ютери на 70 млн гривень за завищеною на 15 млн. ціною. Той скандал корупційним чином намагався загасити заступник міністра економіки Макс Нефьодов.

Нагадаємо, місячна зарплата гендиректора Укрпошти Ігоря Смілянського — 333 тисячі гривень. Його заступник Олександр Наход, який відповідає за закупівлі і який раніше працював директором ДП «Prozorro», має оклад 153 тис грн. на місяць. Також щомісяця він отримує премію – за листопад вона складала 60% від окладу, за жовтень 80%.

Читайте також:

Продолжают вскрываться подробности грандиозной аферы с закупкой Укрпочтой 3500 компьютеров

Скандал на Укрпочте с закупкой компьютеров тянет на реальный тюремный срок

Ледокол Макс Нефёдов столкнулся с коррупционерами из Укрпочты и дал течь

Аферисты из Укрпочты купили дорогой бензин, переплатив более 207 тысяч гривен на аукционе

Тендерний скандал в «Укрпошті»: держпідприємство закупило комп’ютерів на десятки мільйонів поза системою ProZorro

Оценочная компания "Аргумент" представила недостоверные документы на тендер по оценке имущества "Укрпочты"

Коментарі

Нефедов скорее всего в доле, вот и все объяснение. Крыша.
Наші корупціонери бояться, що НАТО і ЄС їм заважатимуть "работать".

Тому й шукають кошти і можливості для знищення України і її народу - наймають терористів, фінансують кремлівські проекти на Заході, слухаються Путіна.
-3

Т.е. ВВП командует им красть? А про долю ВВП забыли упомянуть? Какова его доля в расхищении Укропочты?
Вот в Почте России доли у президента нет, потому там разборки как у дотационной унитарной гос. компании руководство премию получило.
+2

Ні, Хуло ними безпосередньо не командує, але вони відробляють замовлення російського бізнесу, тобто опосередковано працюють на Росію.
Загалом, під час російсько-українській війни, все що проти України - працює на фашистську Росію.
+1

Москва піднялась завдяки "чорному бору" - збору данини для Орди і для себе. Потім був ясак, чістаґан, зараз - чорнал, кеш. І так сотні років..

Навряд чи зараз Росія сильно змінилась ))
-1

Одно у вас не работает- это ваши мозги.
0

Зато у русских хорошо работают - у них же на одну хромосому больше!
0

Что-то новой в украинской генетики ? Видимо лысенковец, тот злаковые на погодные условия испытывал, отвергая генетику. Недоумки, это точно у вас генетическое. Лысынко Трофим Давыдович, горе биолог, из под Полтавы родом. Н-да, ну, не быть вам великой нацией, смеритесь, голубчик.
mart mart 10:28
+3
+3
виходить що він дуже переконливо бреше і видно має прикриття бо чує себе впевнено
+3

Його безпосередньо "кришує" міністр Омелян, а Омеляну дав завдання Льовочкін - вони хочуть за допомогою цього афериста Смілянського приватизувати частину Укрпошти.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі