Блоги → Перегляд

Укрпошта: Дайош… тариф?! Прощавайте, стратегії розвитку!

Субота, 10:50, 25.02.17

Рейтинг
23 0
Переглядів
2829

0
0

Усі вітчизняні економісти разом із експертами та провідними аналітиками, що знаються на «поштовій» темі, нервово курять… І ось чому. Вони думали, що Ігор Смілянський — генеральний директор Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» — знає, як вивести поштові послуги на якісно новий рівень, плануючи протягом наступних п’яти років утричі збільшити чистий дохід підприємства, посилаючись на нібито розроблену його командою стратегію розвитку?


1487950197_poshta-smil.jpg

Ми теж так думали, доки не почули, як пан гендиректор, з одного боку, малює в уяві картини створення мережі підвищеної якості обслуговування, кур’єрської доставки відправлень електромобілями, закупівлі сучасних комп’ютерів, додаткового набору на роботу понад 180 айтішників, скасування обідньої перерви (так у Європі!), відмови від рахівниць та кулькових ручок, винесення центру сортування пошти за межі столиці і продажу зайвих площ та створення поштового банку, а з іншого — тільки й говорить про підвищення поштових тарифів!  

ДОСЛІВНО

«Проектом змін Граничних тарифів на універсальні послуги поштового зв’язку пропонується збільшити розмір тарифів на пересилання письмової кореспонденції в межах України, а саме: пересилання простих поштових карток, листів, бандеролей та пересилання рекомендованих відправлень (поштових карток, листів, бандеролей) на 59,6 % та пересилання посилок по Україні на 22,0 %; рівень підвищення тарифів у середньому становить 49,4 %».

З офіційного сайту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

— Де взяти кошти на втілення грандіозних планів? — питали ми, на що чули, що пан Смілянський із своїм найпершим заступником ведуть переговори із представниками ЄБРР. Не знаємо, чим завершилися ті переговори, а от Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації на своєму засіданні, що відбулося днями, таки переглянула Граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку і, відповідно до повноважень, визначених Законом України «Про поштовий зв’язок», вирішила підтримати пропозицію.

Згідно з документом, пропонується збільшити розмір тарифів на пересилання письмової кореспонденції в межах України, а саме: пересилання простих поштових карток, листів, бандеролей та пересилання рекомендованих відправлень (поштових карток, листів, бандеролей) на 59,6 % та пересилання посилок по Україні на 22,0 %. Середній рівень підвищення тарифів становить 49,4 %.

Нагадаємо, що Держпідприємство поштового зв’язку «Укрпошта» тижнем раніше вже ініціювало підвищення тарифів на доставку від 53,8% для регіональних, до 65,5% для загальнодержавних друкованих видань. Про це йшлося у презентації «Укрпошти», представленої на нараді з видавцями друкованих ЗМІ. Генеральний директор УДППЗ Ігор Смілянський тоді наголосив, що підприємство змушене доставляти друковані видання за збитковою ціною.

Додамо, що затверджене Комісією рішення в установленому законодавством порядку буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Як бачите, жодних проблем. Не потрібні жодні стратегії. Лише піднімаємо тарифи. Чи ж піде це на користь видавцям і передплатникам? І чи далеко заїде «Укрпошта» на велосипедах, придбаних паном Смілянським?

Віктор БОНДАР
Мал. Олексія КУСТОВСЬКОГО

ГОЛОС УКРАЇНИ

Читайте також:

Новая стратегия "Укрпочты": почему не получится
Ігорю Смілянському затвердили план знищення Укрпошти
Ігор Смілянський і його команда: зарплати величезні, але нічого не зроблено - розслідування Люстратора

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі