Блоги → Перегляд

Децентралізація не відкидає лідерства голів ОДА

П'ятниця, 13:25, 24.11.17

 

В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ, ГУБЕРНАТОР ЛІДЕР ВСІЄЇ ОБЛАСТІ, ВКЛЮЧНО ІЗ АДМІН ЦЕНТРОМ ТА ЙОГО ГРОМАДОЮ?

У роботі українських голів ОДА історично склалася дуже дивна негласна традиція: вони мінімально втручаються в справи міст, які є обласними центрами.

Обласна адміністрація займається переважно справами віддалених від центру обласних районів. Місто - територія управління мерії. Прийнято вважати, що «губернатор», який щодня їздить по дорогах міста в будівлю ОДА, нібито не має відношення до його проблем.

На тлі загальнонаціональної пасивності, особливо в час формування ОТГ, все яскравіше виглядають випадки, коли глава області працює по-іншому. Задаючи новий тон політичного та адміністративного лідерства, з метою посилення державницьких настроїв в регіоні, покращення рівня життя та створення нової інфраструктури.

До прикладу, минулого тижня одеський губернатор Максим Степанов став на сторону містян, які вийшли на акцію протесту проти планів мерії забудувати Літній театр в міському саду - історичному центрі Одеси.

До того ж губернатор уник будь-яких прямих звинувачень в бік мера або забудовника. Він просто заявив, що не дасть вкрасти у міста Літній театр, і ініціював комплексну перевірку всіх дозвільних документів з приводу планів побудувати там черговий ТРЦ. А ще знайшов архівну карту 1866 року, і звернувся до Мінкульту з пропозицією відновити територію міського саду в історичних кордонах.

По суті, це робота майбутніх префектів, які будуть контролювати законність і реалізацію держполітики у всьому регіоні, включаючи обласний центр. Але вже і зараз у губернаторів є всі повноваження, щоб в разі сумнівних дій мерії швидко, без публічних конфліктів і звинувачень, ставити її на місце.

Зрозуміла хірургічна обережність Максима Степанова, адже на тлі стратегічної реформи децентралізації, опоненти влади зразу ж піднімуть істерію про перевищення повноважень.

Але хіба може бути перевищенням повноважень захист інтересів та конституційних прав громадян? Історія зі спробою забудови міського саду в Одесі і доцільне втручання у боротьбу містян голови ОДА потребує не лише нової дискусії про роль і місце майбутніх префектів у системі влади, але й про можливості громад у створенні разом з префектами таких державно-громадських механізмів, котрі б дозоляли розвязувати конфлікти в громадах з якомога меншими моральними і матеріальними втратами.

 

Коментарі

Велике місто з районів те саме що кущь з районів, тому область і е область, бо по області всі райони можуть складати більшість проти кількох районів міста. другий фактор, це рентабельність бикористання бюджету та джерела його наповнення.
в моделі коопераціі землі городян, яяк потребкооперація можуть бути краще проінвестовані місцянами, тому сільскі райони живуть з сільскогосподарськоі продукціі і переробки, то міісцяни, як потребкооперація мають маневр інвестицій з промисловості.ннапомню, що у городян 20-25% пай землі під будинками і інфраструктурою, в той час як у селян дороги і інфраструктура складають максимум 5-7%. Земля громадян міста як потребкооперація чи дачно-садові господарства, за уподобанням. об'еднуе громади, бо землі громадян з одніеі. громади повинні мати розташування. в межах навклло міст.
В ідеалі мало бути самоуправління з власним бізнесом плюс збирання податків. При такій ситуації державний представник має функцію контролю над державною часткою та державними справами, не більше. Крім того в ситуаціі відсутності самоуправління або скасування самоуправління типу Надзвичайний Стан приймає тимчасове керівництво над справами самоуправління. Це питання за декорацією та лозунгом децентралізації просто не зробили.
mart mart 23:39
0
добра укр мова--підлабузницький текст
Панове збільшовичені укри, чому ви так молитеся на юристів?
Чи лише тому, що ніц у їхніх писаннях не тямите?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі