Блоги → Перегляд

Новий рецепт поповнення бюджету від народних обранців

Вівторок, 12:24, 11.09.18

Економічні труднощі України, схоже, досягли певної критичної позначки. Стало відомо, що виділення чергового траншу МВФ знову відкладено, виплати за існуючими боргами здійснювати нічим і бюджетна діра, що утворилася за останні кілька років, загрожує остаточно обвалити державні інститути. Втім, у влади є звичний вже рецепт виходу з кризових ситуацій. Якщо не виходить знайти кошти за кордоном, можна в черговий раз подоїти свій народ.

На думку уряду, український народ - невичерпне джерело коштів на здійснення їх божевільних планів. Так, комітет з податкової і митної політики Верховної Ради України виступив з пропозицією все-таки обкласти податками доходи, що надходять від працюючих за кордоном українців.

iOMsoCtk_o.jpg

До недавнього часу, не дивлячись на те, що доходи за кордоном були оподатковані, українці, знаходили безліч шляхів позбутися від подібної головного болю. Наприклад в сімейному кодексі було чітко прописано - всі доходи і майно для чоловіка і дружини є загальними, а діти зобов'язані допомагати батькам і фактично всі грошові перекази родичам з-за кордону доходами не зважали. Тепер, згідно з пропозицією народних обранців ці статті з Сімейного кодексу будуть прибрані і українці, які отримують кошти від родичів, що працюють за кордоном будуть зобов'язані декларувати їх як доходи.

У Сімейному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 21 - 22, ст. 135 із наступними змінами):

1) у статті 61:

частину другу виключити;

2) у статті 75:

частину першу викласти в такій редакції:

"Чоловік, дружина мають матеріально підтримувати один одного в тому випадку якщо обоє з подружжя постійно проживають і працюють на території України.";

3) статтю 199 виключити;

4) статтю 202 виключити.

А чоловік і дружина повинні матеріально підтримувати один одного тільки за однієї умови - вони постійно працюють і проживають на території України.

Крім того, згідно із запропонованим законопроектом, подібні доходи будуть обкладені підвищеним податком.

У Податковому кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13 - 17, ст.112):

1) у статті 167:

у пункт 167.5 додати підпункт 167.5.5 такого змісту:

"25 відсотків - для доходів, отриманих у вигляді міжнародних переказів від фізичних та юридичних осіб";

підпункт 167.5.1 пункту 167.5 викласти в такій редакції:

"18 відсотків - для пасивних доходів, крім зазначених у підпунктах 167.5.2 і 167.5 цього пункту.";

Якщо цей закон пройде всі етапи, аж до підписання президентом, то громадяни, які виживають за рахунок переказів з-за кордону, будуть змушені віддавати чверть одержуваних ними коштів.

Складно сказати, яких результатів чекає група депутатів - ініціаторів закону. Ймовірно, їх надія осідлати фінансові потоки з-за кордону дозволяє розраховувати на серйозні вливання в напівмертву українську економіку, проте багато експертів сходяться на думці, що більша частина коштів, що надходять в Україну подібним шляхом, просто піде в тінь. Втім, депутатам життєво необхідно хоча б створювати видимість роботи, ніж вони посилено і займаються.

Коментарі

Свого часу (на початку 90-х років) я сам працював на керівній посаді в органах державної виконавчої влади і без перебільшення можу свідчити, що відтоді майже нічого не змінилося в управлінні державою та у взаємостосунках чиновництва з українськими громадянами. А це означає, що вся величезна державна бюрократична система продовжує працювати за пресловутим принципом: не додавати та примножувати, а віднімати та перерозподіляти. Якийсь згубний шлях в нікуди. Невже ми боролися і продовжуємо боротися за незалежність лише заради того, щоб міцніше посадити власних кровопивць на власні шиї? Час від часу змінюються лише обличчя, а суть залишається старою.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі