Блоги → Перегляд

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА СУСПІЛЬНОГО ЖИТТЯ

П'ятниця, 17:12, 31/05

Рейтинг
1 0
Переглядів
246

0
0

 

7.  Хороша репутація

     Наклеп руйнує гідність. З людиною легко спілкуватися тоді, коли ми користуємося її повагою. Щоб налаштувати людину на свою сторону, потрібно відзначити в ній якусь здібність (організаторську, ораторську, дипломатичну, виробничу, комерційну, наукову, побутову, моральну, творчу) і зробити це так, ніби виділена риса характеру, є для неї найбільш значимою.

     Навіть якщо у людини небагато позитивних якостей, потрібно виявити одну з них та піднести до рангу доброчинності. Створіть ілюзію, що вона володіє тими якостями, які ви хочете бачити в ній, тобто створіть їй замість дурної репутації – хорошу. І така людина вилузається зі шкіри, аби підтвердити у ваших очах створену їй хорошу репутацію.

     Наведу наступний приклад: якось, прогулюючись у парку, я, не поспішаючи, йшов вузькою боковою доріжкою. Раптом попереду з кущів вистрибнула здорова кудлата собака з роззявленою слинявою пащею. Я зупинився, шукаючи поглядом хоча б якийсь засіб захисту. Але доріжка була чисто підметена. Собака тим часом поволі наближалася, теліпаючи довгим червоним язиком. І тут я не на жарт розгубився, але саме в цей час із-за куща, з поза якого виплигнула собака, визирнула чиясь голова і задоволено посміхнулася. Власник собаки явно насолоджувався моїм переляком.

     Першим, що спало на думку, обізвати того чоловіка кретином і зажадати, щоб він негайно відізвав собаку. Але я, пересиливши себе, вчинив по-іншому. І привітно, наскільки дозволяло задерев’яніле горло, обізвався до собаки:

     - Хороший, дуже хороший пес, який ти сильний і красивий! Хороший, хороший пес…

     Почувши доброзичливий голос, собака зіщулила вуха і дружелюбно завиляла хвостом. «Гав, гав», - пролунало у відповідь, неначе підтверджуючи: так, так, я дуже хороший пес. І собака за метр від мене мирно зійшла з доріжки.

     - Не бійтеся, - вийшовши з-за куща весело обізвався хазяїн, - це дуже добродушний, хоча й лютий з вигляду пес. Він нікому не завдасть шкоди.

     - Дійсно хороший, - відходячи від переляку, погодився я. – Та було б краще, коли б ви водили його у таких місцях на короткому повідку. Ще трішки, і в мене міг би статися інфаркт. Тому, будь ласка, обов’язково врахуйте це, вигулюючи такого розумного здорованя. – І додав: «Напевно вам доводиться витрачати чимало часу на його дресирування?»

     - Так, - з гордістю відповів хазяїн, - щодня по годині, а то й півтори. Вибачте, - погодився він, - я, дійсно, вчинив неправильно, тому що не наклав у цій глухій частині парку на шию собаки повід. Я обов’язково врахую ваше слушне зауваження.

     І ми розійшлися. Важко навіть уявити, яким чином могли б розвернутися події, коли б я накричав на собаку і почав сваритися з його дивакуватим власником.

    Тож бо, якщо хочете, щоб тварина чи людина поводила себе належним чином, створіть їй позитивну репутацію. І багаті і бідні, і люди і тварини (бо так запрограмовано природою) готові докласти усіх зусиль для того, щоб підтвердити ту репутацію, якою їх наділили.

     Начальник Львівського відділу по боротьбі з шахрайством на одній з нарад розповів, що коли доводиться мати справу з шахраями та негідниками, існує лише один шлях виправити їх – це поводитися з ними так, ніби вони є добропорядними громадянами. Коли з шахраєм чи негідником поводяться як з чесною людиною, він буде настільки потішений такою повагою, що обов’язково відгукнеться та захоче довести свою порядність.

     Висновок у наступному: будь-якій людині і за будь-яких обставин, для того щоб вона з повагою поставилася до нас і захотіла вислухати, потрібно створити позитивну репутацію. 

Коментарі

mart mart 00:45
0
дуже добре---то давай на прикладі .

я обсирав порошенка --факти пускав у прямий ефір про нього і його компанію.

люди мало реагують але що ж робити?

ти сказав що він державник.

де правда?

воно то і сталін щось доброго організував і гітлер.

але оцінюєм як суму.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі