Блоги → Перегляд

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА СУСПІЛЬНОГО ЖИТТЯ

Неділя, 10:45, 16/06

Рейтинг
1 0
Переглядів
182

0
0
У цій статті згадуються

 

8.  Сімейне щастя

     З усіх придуманих сатаною хитростей найбільш смертоносними є причіпки. Такий прийом ніколи не підводить. Він, як укус кобри, завжди отруює, завжди вбиває.

     Дружина видатного російського письменника Лева Толстого зізналася дочкам перед власною смертю, що вона була причиною передчасної смерті чоловіка. І дочки знали, що мати говорить правду: вона вбила батька своїми вічними скаргами, безперервною критикою, постійними причіпками.

     Здавалося б, граф Толстой і його дружина за всіма суспільними канонами мали бути щасливими. Він був одним з найзнаменитіших письменників усіх часів. Крім слави, вони володіли солідною маєтністю, суспільним становищем, мали дітей. Після одруження їхнє щастя здавалося нескінченним. Але з часом почали відбуватися дивні речі. Толстой поступово почав змінюватися і став іншою людиною. Він почав соромитися створених ним прекрасних книг та присвятив себе наприкінці життя написанню публіцистичних статей, в яких проповідував мир та знищення воєн і бідності.

     Людина, котра одного разу відверто зізналася, що в молодості здійснила всі можливі гріхи, навіть убивство, намагалася дотримуватися вчення Ісуса Христа у буквальному розумінні. Як відомо, Лев Толстой роздав селянам усю належну йому землю і вів життя бідняка – працював у полі, рубав дрова, косив, збирав сіно, шив взуття, їв з дерев`яної миски і намагався любити своїх ворогів.

     Поступово життя письменника перетворилося на трагедію і однією з причин цієї трагедії був шлюб. Дружина любила розкіш, а він ставився до неї з презирством, дружина прагнула до ще більшої слави і ще більших почестей, тоді як для нього все це не мало жодного значення.

     Упродовж багатьох років вона допікала його, сварила і влаштовувала скандали, тому що він наполягав на тому, щоб надати видавцям право друкувати його книги без виплати гонорару. А вона хотіла отримати гроші за його книги. Коли він заперечував їй, вона впадала в істерику, клянучись, що покінчить життя самогубством.

     І це, напевно, також стало однією з причин, чому Толстой у 82 роки в одну зі сніжних ночей 1910 року побіг з дому в холодну пітьму, не знаючи, куди прямувати. Через одинадцять днів великий письменник помер на маленькій залізничній станції від запалення легенів. Його передсмертним проханням було не допускати до нього дружину. Такою виявилася ціна, яку дружина Толстого заплатила за свої причіпки, скарги та істерики.

     Безумовно, вона мала багато підстав для незадоволення. Але питання зводиться до наступного: чи допомогли їй прискіпування покращити становище в сім`ї, склеїти ту тріщину, яка намітилася ще 48 років тому? «Лише тепер (тобто перед смертю) я зрозуміла, - сказала графиня дочкам, - що була божевільною у взаємостосунках з Льовочкою».

     Чи зачіпали графа Толстого усі ці причіпки, дорікання та божевільні вибрики дружини? Так, вони змінили його почуття до неї, примусивши жалкувати про свій невдалий шлюб.

     Судова статистика, яка налічує десятки тисяч випадків розриву шлюбних стосунків, говорить, що однією з основних причин, чому чоловіки покидають власну домівку є причіпки дружин. Тобто найчастіше дружини самі риють могилу власному подружньому щастю. Звичайно, є й чоловіки, які постійно придираються до своїх дружин. Проте дружини рідко коли через це покидають власну сім`ю.

     Суди щодня розлучають людей, при цьому розпадається 5 з кожних 10-ти шлюбів. Але чи багато з цих шлюбів потерпіло крах в результаті справжньої трагедії? Дуже мало. Слухаючи свідчення цих нещасних чоловіків і дружин, не важко зрозуміти, що їхня любов зникла через прикрі непорозуміння та дрібниці.

     Жінки надають величезного значення датам – дням народження та різним роковинам, а чому саме, це назавжди залишиться однією з жіночих таємниць.

     Чоловік може прожити все життя, не пам’ятаючи багатьох дат, але про деякі з них потрібно обов’язково пам’ятати: день народження своєї дружини, своїх дітей, своєї матері та рік і день весілля.

     В усі часи квіти вважалися символом кохання. Проте, враховуючи наскільки рідко середньостатистичний чоловік приносить додому хоча б недорогий букетик квітів, можна вважати, що для нього це не варті на увагу дрібниці. Але дружини розцінюють такі знаки уваги по-іншому, тому що вони дуже важливі і потрібні для них.

     Невеличкими знаками уваги чоловіки повинні показувати дружинам, що вони цінують їхню старанність гарно виглядати та одягатися, смачно готувати їжу, створювати сімейний затишок. Чоловіки навіть не уявляють, як глибоко жінки цікавляться одягом. Наприклад, якщо подружня пара зустрічає на вулиці іншу подружню пару, то дружина рідко коли погляне на іншого чоловіка, як правило, вона подивиться, як одягнена його дружина.

     Навряд чи хтось з чоловіків може пригадати, який костюм або сорочку вони носили п’ять років тому, і в них немає навіть бажання згадувати про таке. Але жінки не такі, і нам, чоловікам, слід усвідомити це. Французький хлопчиків з вищих прошарків суспільства вчать, щоб вони упродовж вечора не один, а декілька разів висловлювати своє захоплення туалетом дами.

     Пригадую, як моя покійна тітонька Рая, коли була молодою, довго вистоювала перед дзеркалом у своєму простенькому ситцевому платтячку, щедро засіяному маленькими синіми квіточками льону, перш ніж відправитися з подругами у сільський клуб. І я, малий, ніяк не міг зрозуміти, навіщо стільки часу крутитися перед дзеркалом, бо на мій погляд куди цікавіше було пограти в футбол.

     Жінки завжди прагнуть до чоловічої уваги, і якщо не відчувають її, то починають дратуватися, прискіпуватися. Якщо чоловіки не приділяють належної уваги їхнім нарядам, зачіскам тощо, жінки ображаються на них і, у виняткових випадках, можуть навіть замість обіду покласти перед чоловіком оберемок соломи, що й зробила у вигляді помсти одна селянка.

     Коли чоловік прийшов з роботи і побачив на столі замість обіду оберемок соломи, він з гнівом запитав, чи дружина бува не з`їхала з глузду? На що та з пересердя відповіла: «Нарешті ти помітив, що на столі лежить не їжа, а солома. Я готую для тебе вже двадцять п’ять років і за цей час жодного разу ти не дав мені зрозуміти, що їси не солому!»

     Наступного разу, коли дружина приготує якусь смачну страву для вас, скажіть їй про це, дайте зрозуміти, що ви цінуєте її старання і вдячні за те, що їсте не солому. При цьому не соромтеся своїх почуттів і не бійтеся дати їй зрозуміти, як багато вона значить для вас.

     «Я зобов’язаний своїй дружині більше, ніж будь-кому іншому у світі, - на одному з сімейних торжеств заявив п’ятий президент України Петро Порошенко. – Вона була і залишається моїм найкращим другом. Коли я був ще зовсім хлопчиком, вона допомогла мені обрати вірний шлях. Після нашого одруження вона кожну копійку вкладала у справу. Саме вона сколотила наше багатство. У нас четверо чудових дітей. Вона завжди створювала для мене прекрасний домашній затишок. Якщо я кимось і став, то це лише завдяки їй».

     Якщо дружині судилося знайти щастя у своєму чоловікові, то вона повинна знайти це щастя у його вдячності та симпатії. Якщо ці вдячність та симпатія справжні, то вони служать надійною запорукою щастя для усієї сім`ї.

Коментарі

mart mart 12:06
0
бути брехуном і впихати нам тут жида-злодія---це тобі як? правда чи неправда? що твій специфічний персональний бог на це?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі