Блоги → Перегляд

Україна-Русь-1

Неділя, 19:08, 21.07.19

Рейтинг
0 0
Переглядів
1031

0
0

Мова йде лише про те, щоб офіційно вважати сучасну Україну спадкоємицею Київської Русі. Тут немає загрози ані державності, ані "українській ідентичності". Просто в офіційний назві держави декларується і її початок.

Коментарі

mart mart 19:47
0
В античні часи на території України виникли державні утворення скіфів, давньогрецьких колоністів, готів, але відправним пунктом української слов'янської державності й культури вважається Київська Русь IX—XIII століть[5]. Після монгольської навали її спадкоємцем стало Руське королівство XIII—XIV століття[5]. Воно було поглинуте сусідніми Литвою та Польщею, об'єднаними з XVI століття у федеративну Річ Посполиту.

Формування новітньої української нації активізувалося під час визвольної війни 1648–1657 років під проводом Богдана Хмельницького проти Речі Посполитої[5][6]. Результатом війни стало утворення в Подніпров'ї козацької держави. Через міжусобиці вона після 1667 р. опинилася розділеною між Річчю Посполитою та Московським царством. У XVIII столітті, після приєднання до Російської імперії більшості українських земель, місцева автономія була поступово ліквідована імперським урядом.

Під час української революції початку 20 століття на території України постало декілька національних держав: Українська Народна Республіка, Українська Держава, Західноукраїнська Народна Республіка, Кубанська Народна Республіка[7] та інші. Але внаслідок поразки визвольних змагань 1917—1921 років і низки воєн ці держави були захоплені сусідами: Радянською Росією, Польською республікою, румунським Королівством і Чехословацькою республікою. На російській території була створена більшовицька Українська Соціалістична Радянська Республіка (УСРР), яка 1922 року увійшла до складу Радянського Союзу. Під час Другої світової війни до УРСР були приєднані Західна Україна та Буджак, після війни — Закарпаття, а 1954 року — Крим. Сучасна держава Україна утворилася внаслідок розпаду Радянського Союзу і проголошення нею незалежності 24 серпня 1991, що було скріплено результатом всенародного волевиявлення 1 грудня 1991 року. Революція гідності, що відбулася взимку 2013-14 років, призвела до відсторонення президента Януковича та створення нового уряду. Від лютого 2014 Україна захищається від збройної агресії Росії, складовими якої є анексія Криму та розв'язана РФ війна на сході держави.
0

Дякую за інформацію, але вона не спростовує пропозицію
mart mart   22:10
0

що вона дасть практично і як назвемось?
Як схочемо, так і назвемося. Практично, це має дати зменшення як внутрішньої, так і зовнішньої напруги
mart mart   17:43
0

чому ми назвались українцями?
-----------------
https://svoboda-news.com/svwp/%D1%83%D1%81%D1%96-%D0%BC%D0%B8-%D0%B1%D1%83%D0%BB%D0%B8-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B8/

Усі ми були русинами
Петро Часто

Ось важливі міркування вченого автора:

„…Усі ми – русини. Франко говорив, що він вигодуваний твердим руським хлібом. Степан Бандера у метриці записаний як русин. Це наше велике лихо, що від нас украли самоназву. Перші – росіяни, чи московити. Русь була єдина, й була вона на території теперішньої України. Новгородський єпископ у 1252 році писав, що їде з Новгорода на Русь, тобто Новгород він не вважав Руссю. Ніхто ж не скаже нині, що їде з Новгорода в Росію… Росіяни вкрали від Візантії двоголового орла, а від українців – назву Русь, бо треба було претендувати на київську спадщину. Що було в ХІ-ХІІ ст. на місці Москви? Та болото. А в тогочасному Києві – понад 200 церков, дочка Ярослава Мудрого одружується з королем Франції, причому король-француз – неписьменний, а дочка руського князя – так, й у приданому привезла з собою чимало книг.

У Тараса Шевченка „Україна“ вживається десятки разів, але немає „українець“. У „Галицько-руських приповідках“ Івана Франка „русин“ вживається 50 чи 60 разів, а „українець“ – один раз! Бо „русин“ була основна назва для галичан-українців. Тобто до кінця ХІХ – початку ХХ ст. усі мешканці Галичини, Буковини, Закарпаття були русинами. Вулиця Руська є у Львові, Чернівцях, Ужгороді. Тому Михайло Грушевський пише „Історію України-Руси“, починає привчати, що Україна – це та ж Русь. І. Франко спершу називає історію української літератури історією русько-української літератури. Коли прийшла радянська влада, то жителів Закарпаття записали русинами. Так само зробили в Галичині, на Буковині, бо поляки і румуни не визнавали етноніма українець. Місцеві жителі тут також були русинами до 1939 чи 1940 року.

Тому перше, що потрібно зробити, – це заборонити використовувати терміни „русин“, „руснак“, „руський“, „русинський“, „руська мова“, „русинська мова“ у значеннях „неукраїнець“ чи „неукраїнський“. Ніхто нікого не змушує бути українцем. Жоден австрієць не скаже, що він говорить по-австрійськи. То хто дав право особам, які використовують українську мову, зокрема її говірки, казати, що це не українська мова, а окрема слов’янська мова – русинська. Якщо хтось не вважає себе українцем, то має на це повне право. Однак‚ це не означає, що він може привласнювати собі набутки української культури – назви „русинська, або руснацька, або руська мова“.

І вся доказова база презентованого в Ужгороді видання‚ і його висновки мали б невідкладно узятися до уваги відповідними державними інституціями України‚ оскільки йдеться пр процес‚ котрий може заподіяти Україні і українству нової великої біди.

Неорусинство‚ – пише на закінчення д-р Л. Белей‚ – це не марґінальна закарпатська проблема‚ а місцевий різновид вкрай небезпечної антиукранської політики‚ спрямованої на дезінтеґрацію українського етнокультурного простору та цілісности української держави. Основна мета неорусинської доктрини – заперечити українськість історичного Закарпаття і тим самим суттєво – на 200 кілометрів – обрізати найзахідніші українські етнічні терени. „Русинізація“ українців та українських земель за Карпатами має важливе геополітичне значення‚ оскільки вибудовує по Карпатському хребту нову берлінську стіну‚ яка мусить обмежити можливості европейської інтеґрації України та замкнути її в „евроазійському просторі“.
mart mart   17:57
0

ми назвалися щоб москва не зазіхала на нас бо вона теж вважає себе руссю
0

Як на мене, "окраїнець" (якщо не перекручувати "для благозвучия"...) звучить не дуже гордо; ті ж "русичи", наприклад, сприймаються наче якось краще...
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі