Блоги → Перегляд

«Масонський обман або як папірці замінили золото»

Неділя, 21:29, 10.11.19

Рейтинг
0 0
Переглядів
2204

0
0

«Масонський обман або як папірці замінили золото»

Всім нам добре відомо, що гроші виконують функцію мірила вартості товару. Без них нині складно, або взагалі неможливо уявити наше життя. З давніх часів, вони ставали однією з головних бажань людини, яке могло виконати безліч її забаганок. Тому у стародавні часи для ведення торгівельних відносин, потрібний був певний «інструмент». Спочатку, це був традиційний обмін товарами, але з часом, щоб полегшити життя торговцям, зявилися дорогоцінні метали, які почали виконувати роль мірила для товару. Ще Геродот згадував у своїх працях, що першими почали використовувати металеві монети – лідійці. Сучасні вчені вважають, що перші монети були з електрума (мінерал). Проте в Єгипті та Ассирії, вперше золото, срібло, бронзу та мідь почали використовувати, як монети. Взагалі в Стародавньому світі, золото і срібло почали широко використовувати, особливо на берегах Середземноморя. Середньовіччя у Європі, також не стало виключенням. Дорогоцінні метали, продовжували чеканити в провідних тодішніх країнах. Але в 1661 році, у Стокгольмі випустили перші банкноти. А в загальному, паперові гроші почали використовувати ще в Китаї, у 910 році. На території Східної Європи – Російської імперії, банкноти почали випускати при Катерині Другій, у 1769 році. Саме на межі з 17 по 19 століття у Європі, почали масово переходити з металевих грошей на паперові. У банках зберігалися дорогоцінні метали у вигляді монет, а банк видавав власнику сертифікат, який зазначав, що гроші зберігаються у банкіра на зберіганні. Даючи цей сертифікат, банкір видав власнику його натуральні гроші. Так для оплати великої суми, вистачало дати сертифікат, а не мішок монет. Згодом ці сертифікати, набули популярності та плавно почали використовувати, як гроші.

Слово банкнота походить з англійської – «Bank Note», що означає – банківський запис. Головна суть банкноти – це видача банком натуральних грошей. Нині банки не виконують цієї функції, тому що паперові банкноти, замінили натуральні гроші. Тобто ніхто не може прийти в державний банк, здати 20 тисяч гривень та вимагати, щоб взамін видали золотом чи сріблом. Хоча з первинної точки зору, банкноти мають міняти на натуральні гроші. Проте доволі часто запитуються, чому з обігу вивели золото та срібло. Бо колись, якщо була війна чи мир, срібними чи золотими монетами у будь-якому випадку, можна було щось придбати. А нині, якщо війна, то банкноти знецінюються і їх можна використати, хіба що в туалеті! Але відповідь виявляється простою! З 17 по 19 століття паралельно з промисловою революцією, зросло населення у Європі. Відповідно на всіх золота та срібла не вистачило. З швидкими темпами зростання населення, потрібно було збільшувати кількість монет, а так як срібло та золото були дефіцитними металами, то масони вирішили запустити банкноти. А всі дорогоцінні метали, зосередити у своїх руках. Востаннє, коли ще ходили в обігу дорогоцінні метали, то це було до 1914 року, тобто до Першої світової війни. Далі після 1918 року, почалася остаточна «ера папірців» та монет з дешевих металів. Хоча, якщо згадувати «Закон Коперника-Грешема» (1526 рік), який зазначав, що: «Гірші гроші витісняють з обігу кращі», тому нема сенсу, дивуватися та задаватися питанням про матеріальну суть грошей. Якщо подивитися з точки зору людської психології, то золото і срібло, стало дорогоцінним у головах людей, через думку про те, що дефіцит «чогось», означає, що те «щось» є вартісним і на нього є попит. Якби люди «визнали» алюміній дорогоцінним у своїх головах, то металевих грошей вистачило на всіх. Але алюміній не рідкісний, та не є дефіцитним, і його легко знайти. Тому, він не буде на ряду з золотом чи сріблом. А ці дорогоцінні метали, паралельно з ростом населення у Європі, масони почали активно вилучати з обігу, замінюючи їх паперовими банкнотами. Тому що золота на всіх не вистачило, тоді та нині! Але, щоб підтримувати «авторитет» золота та срібла у головах людей, масони зробили все, щоб ці метали цінилися більше, аніж життя. Доволі часто елемент «золотої пропаганди», виявлявся у казках та оповіданнях. Коли дитина читала певну оповідь, де була задіяна тема про високу цінність золота, то у неї з малих літ, формувалася точка зору, що золото – це щастя та «ключ до дверей у вищий світ». Звичайно ця точка зору, проявлялася у дорослому житті, у вигляді наївної віри в формі «золотої лихоманки», а саме та особливо в 19 столітті у США, яка погубила доволі багато людей. Та все таки, «високий статус» золота, був і є навіяним масонами, щоб цим головним «елементом» товарно-грошових відносин, було легко керувати фінансово-паперовими ресурсами та «робочою силою» на планеті і її свідомістю!

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.