Блоги → Перегляд

Кучеренко: міф про війну ТЕС і АЕС – це воістину єзуїтський сценарій

Середа, 18:57, 06.05.20

Рейтинг
20 0
Переглядів
1750

0
0

kucherenko.jpg

Штучно спровокований сьогодні галузевими лобістами «скандал» між тепловою та атомною генераціями енергосистеми України, однобоко розпалюваний ручними «металургійними» телеканалами, депутатами і «експертами», врешті-решт може привести українську енергетику до реальної катастрофи.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат України, перший заступник комітету з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко, передає Енергетичний фронт.

Посіяти в масах обивателя міф про війну ТЕС і АЕС, які сьогодні не можуть існувати одне без одного, і запустити російський демпінг – цей воістину єзуїтський сценарій міг виникнути тільки в мізках доморощених представників «глобального світу», які зробили свої капітали на банальних сварках і сімейних інтригах кінця 90-х років.

Вигодонабувачі штучно занижених цін на електроенергію поводяться стереотипно і передбачувано. Тільки-но ціна на РСВ починає вибиватися з-під плінтуса, куди її адміністративно загнав пан Герус, «Інтерпайп» видає чергове гнівне звернення, а загін політичних утриманок Пінчука і Коломойського починає розганяти по ЗМІ плач Ярославни з приводу «безпрецедентного зростання тарифів». Так було місяць тому, рівно те ж, як за шаблоном, повторюється і зараз.

Читатйте також:  Кучеренко: Кризу в енергетиці створили політики

Спостерігати за цим убогим спектаклем з кожним разом стає все огідніше. Тому хочеться задати сценаристам цього театру абсурду тільки одне питання – ви віддаєте собі звіт в тому, що ціна електроенергії, якої ви домагаєтеся, є ціною банкрутства української електроенергетики?

Зараз на РДН ціна дійсно падає до 0,6 грн за кВт-год. Але така ціна є в 2,5 рази нижче собівартості замикаючої маневрової генерації. Так, зараз ви отримуєте надприбутки за рахунок енергетиків, але завтра, при збереженні існуючих цінових тенденцій, ви будете змушені зупинити свою ж виробництво через банальну відсутність електроенергії.

І не сподівайтеся на розрекламований Герусом імпорт з Росії – росіяни демпінгують тільки коли потрібно закріпитися на ринку. Коли їх поставки наберуть критичних значеннь, вони заспівають зовсім іншу пісню і, підозрюю, їх прайс вам дуже не сподобається.

Читатйте також:  Кучеренко закликав владу зупинити «герусівщину» через загрозу колапсу енергетичної галузі

Але це може статися завтра, а зараз «Інтерпайп» заявляє про «подорожчання» і взиває до сил земних і небесних з метою «розібратися з ситуацією, яка склалася на енергоринку». Так ось я вам розповім про ситуацію, що склалася – 1297 грн. МВт-год на РДН , які вчора так шокували трубно-колісну корпорацію Віктора Пінчука, насправді відповідають ціні електроенергії в Україні в 2015 році! Інфляція за цей час (2016 – березень 2020 рр) склала 47%, а ціна електроенергії залишилася на рівні п’ятирічної давності. Отже, про яке зростання говорить «Інтерпайп» і балакучі голови, що сидять на зарплатах у олігархів ?! Включилися всі олігархічні телеканали. Ведучий «Свободи слова» вчора п’ять разів ставив питання про «найвищі тарифи для промисловості».

При цьому, Герус та інші професійні лобісти наполягають на максимальному включенні АЕС. Фактично закликають відновити практику маневрування атомними блоками в ненормативних експлуатаційних режимах. Страшно, коли популізм і непродумане лобіювання приходить в атомну енергетику. І огидно, коли жадібні інтереси намагаються видавати за суспільне благо.

Для довідки:
Згідно аудованої E&Y звітності, підписаної Фаді Храйбе, CEO Інтерпайпу, в 2019 році за майже незмінної виручки (+ 4% в порівнянні з 2018), стаття витрат «Енергія і комунальні»:
– знизилися в абсолюті на 40% зі $ 171млн в 2018 до $ 102млн в 2019;
– як % від виручки знизилася на майже 6% з 15.9% в 2018 до 9.1% в 2019.

interpajp.jpg

Погодьтеся – дуже непогано живуть «голі і босі» мільярдери, любителі Давосу і Ялти !!)
Але ж ви не можете про це почути в ефірі базового каналу, який декларує устами заїжджених експертів «свободу слова», погодьтеся ?!)

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі