Блоги → Перегляд

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА СУСПІЛЬНОГО ЖИТТЯ

Понеділок, 21:11, 06.07.20

Рейтинг
4 0
Переглядів
580

0
0

 

19.  Бути самим собою

     Середня людина розвиває лише 10%, закладених у ній інтелектуальних здібностей. У зв’язку з цим психолог Уільям Джеймс писав: «У порівнянні з тим, якими ми повинні бути, ми використовуємо лише невелику частину наших фізичних і розумових ресурсів. Володіючи різними фізичними і психічними силами, людина не використовує у повному обсязі свої можливості, які зазвичай пропадають».

     На одній з лекцій по сценічному мистецтву ректор Національного університету Культури і мистецтв Михайло Поплавський сказав студентам: «Щоб не сталося у житті, завжди будьте самими собою». І розповів наступну історію: «Народився я в селі і ріс селянським сином. У нашій сім`ї ні тато, ні мама, не вміли гарно співати. Не було особливого голосу і в мене. Але мені дуже хотілося співати. І я співав потайки, коли батьків не було дома, або коли пас на вигоні худобу. Діти часто глузували з мого слабенького голосу і це доставляло мені багато прикрощів. Але я не здавався, продовжуючи наспівувати українські пісні. Одного разу у школі мені запропонували на одному зі свят заспівати пісню «Чорнобривці». Спочатку я дуже зніяковів, засоромився і почав відмовлятися, а потім, несподівано для себе, погодився.

     На першій репетиції я вирішив наслідувати стиль відомого тоді радянського камерного співака Кобзона, і почав з серйозним виглядом старанно відтворювати мелодію. Вчителька музики спочатку уважно слухала, а потім не витримала і посміхнулася: «Який же ти кумедний, такий маленький, а намагаєшся співати як дорослий. Більше ніколи так не роби, - сказала вона. – Навіщо співати з чужого голосу, коли у тебе є свій. Не соромся, що він недостатньо сильний, бо саме в цьому твоя фішка. Головне, що у тебе є слух і ти правильно береш ноти. Не намагайся бути кимось, будь завжди самим собою».

     З тих пір, прислухавшись до поради вчительки, я перестав думати про свій слабкий голос і почав думати про те, як краще та виразніше донести ліричний пісенний образ до слухачів. І, як бачите, став співочим ректором».

     Кожен з нас володіє якимись особливими здібностями, тому не слід хвилюватися з того приводу, що я або ви не схожі на інших людей. Ми являємо собою щось нове у цьому світі. Ніколи раніше не було іншої людини, такої точно як ви, і упродовж усіх наступних віків не буде вашої повної подоби. Генетика говорить, що ми стаємо такими, якими є здебільшого в результаті взаємодії 24-х батьківських і 24-х материнських хромосом. У цих 48 хромосомах закладено все, що визначає нашу спадковість. У кожній хромосомі може налічуватися від двох десятків до сотень генів, при цьому у деяких випадках лише один ген здатен змінити все людське життя.

     Навіть після того, як ваш батько і мати зустрілися, існував лише один шанс з трьохсот тисяч мільярдів, що народиться саме така людина, як ви! Говорячи по-іншому, коли б у вас було триста тисяч мільярдів братів і сестер, вони всі були б несхожими на вас. І це не якісь вигадки, а науковий факт.

     Папанов, Віцин, Моргунов, Нікулін, Ада Роговцева, Тіна Кароль, Чарлі Чаплін, знайшли себе лише завдяки тому, що відмовилися бути схожими на когось. Для того, щоб кимось стати в житті, потрібно не соромитися проявляти власну індивідуальність. Лише неповторність та несхожість на інших веде до справжнього успіху.

     «У духовному житті кожної людини, - писав американський письменник і філософ Ральф Емерсон у своєму есе «Довіра до себе», - настає такий момент, коли вона приходить до переконання, що заздрість породжується невіглаством; що наслідування, імітація схожі на самогубство; що людина, хоче вона того чи ні, повинна примиритися з собою, зі своєю долею (тобто кармою); що якими б благами не був переповнений світ, їй не знайти хліба насущного, якщо вона не буде старанно обробляти відведений їй шматок землі».

     Кожен з нас є чимось абсолютно новим у цьому світі. І кожному з нас потрібно використовувати те, що нам дала природа. Пам’ятайте – будь-яке мистецтво: живопис, поезія, проза, журналістика, скульптура, вокал, музика, драматургія, архітектура, наука, винахідництво, політика, економіка, управління, освіта, виховання тощо автобіографічне. Ви можете співати лише своїм голосом, можете малювати чи створювати інші матеріальні цінності лише своєю рукою, можете думати та приймати рішення лише своєю головою. Ви повинні бути таким, яким вас народила ваша спадковість, яким вас зробило ваше середовище та ваш життєвий досвід.   

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі