Четвер, 16:04, 27.08.09

Рейтинг
20 2
Переглядів
2153

0
0

копі з сайту "Мамаєва Слобода"

http://mamajeva-sloboda.ua/publ.php?id=235

 

За давньою українською традицією,

той, кого називають козаком, не обов’язково військова людина. Він має бути насамперед «справжнім чоловіком».

 Мужнім, освіченим, розумним, із високим почуттям власної гідності. І що особливо цінується в людині-козаку,— це його лицарство, тобто готовність служити високій ідеї, громаді, ставати на оборону гнаного, слабого, переслідуваного.

 Інакше кажучи, козак — ідеал, український архетип чоловіка.

(с)

 

http://www.youtube.com/watch?v=oih77sTIWdA&feature=PlayList&p=8867214C2E5B4453

Коментарі

Пора армию реформировать и воспитывать не вояк, а настоящих мужчин....
+7

Так
це все є в нас...
проте замало інформації!(
В нашій родині, одним із пращурів котрої був Іван Богун, побутує легенда про відомого полковника. Якийсь шляхтич настрочив на Івана донос до гетьманської канцелярії. Ця кляуза потрапила до Генерального писаря Івана Виговського, а той віддав її Богуну.
Славетний полковник, довго не розмірковуючи, викликав поклепника на герць. А перед тим, як взятися до зброї, поцікавився у шляхтича, якою рукою той писав донос. Почувши, що правицею, тільки й мовив: "Шкода, вона тобі більше не знадобиться!", вихопив шаблю і відсік поклепнику руку.
А на прощання додав: "Дякуй Богові, що тільки рукою водив, а язиком не плескав. А то й без нього б залишився".
Так от, мені здається, що про якісну зміну політеліти ми зможемо говорити лише тоді, коли в тому ж таки парламенті з’явиться хоча б із десяток безруких та без’язиких!
+10

дуже цікава розповідь, дякую...
у Вас були мудрі пращурі)

Всеж такі краще булоб мати хочаб десяток депутатів з руками язиком та головою, а головне з чистою душою!
Бо якщо людина має в собі гніль, то відсічені руки та язик не зможе виправити чорноту в серці))))
-1

розкажіть яким боком Богун Вам родич, а то про діда ковпаківця-упівця на правді я вже прочитав. Почали дід, далі далекий кровний родич, а завершили вітчим вітчима :). За такою логікою, я є нащадком Святослава Хороброго ;)
+2

Як що вас так цікавить моя родословна, то будь-ласка я вам напишу окремо і особисто, бо не думаю, що місцевій публіці це буде так цікаво.
Зауважу лише одне будучи вітчимом, вітчима мого батька прадід Данило одночасно перебував у двоюрідному родстві із бабусею мого батька, тобто моєю прабабусею. Тобто по крові ми рідні із прадідом, звідки й зауваження мого батька наведене в статті, коли він звертався до прадіда - "ми не зовсім-то і рідні", і прадідівська відповідь на це... далі за текстом статті.
+2

Так звану ближній свій родовід, і то далеко не повний я вам надіслав. Будуть питання - звертайтесь напряму, ще раз повторюсь - мій складний родовід навряд чи комусь надто цікавий, аби я ним вантажив місцеву публіку в прямому ефірі...
+2

Мар*яне за допитливість +. Дав би більше, але не жме
Воспитайте вначале настоящих мужчин в себе. И продемонстрируйте, что получилось. Здесь хотя бы. А затем уже в теоретические и прожективные дебри.
+10

дякую за -)))

Сергій у Вас є сумніви, аргументуйте?
Бо язиком баби плескають....
ну і як Ви читали вище деякі ....
Доречі, Ви двома руками набирали цей текст???Чи то у Вас сьогодні почався сіндром ПМС?!
0

Ви хочете спробувати позбавити мене правиці? Але, це, проше, теж робиться не язиком.
Аргументи дуже прості. Всі тут бажають щось реформувати. Але при обговоренні цього реформування показують просто таки фантастичне невігластво або посту відсутність здорового глузду. Чоловіки роблять дещо інакше.
Невідомий користувач 16:45
-3
Козака важко назвати символом українців (чоловіків). Бандитами вони були, били і своїх. паганий ідеал
+6

Якщо сучасні цивілізаційні покони переносити на той час, то за цією логікою і Робін Гуд був бандитом, і лицарі круглого столу, і Вільгельм Тель, та й навіть ближчий нам в часі Гарібальді.
Мова ж ведеться трохи про інше. Про такі сталі принципи, як гідність, відвага, мужність, сміливість, поважне ставлення до противника тощо
0

Ну так Робін Гуд і був бандюком, його зелене вбрання було чимось на зразок "малінавих піджаков" бандюків з 90-х! І чомусь ніхто його ідеалом не робить, принаймні, в Англії. То у нас, після гарного радянського фільму з саундтреками Висоцького, хоча у нас бандюків романтизувати люблять:)
Враховуючи те, що козакам забороняли мати жінок ваш ідеал виглядає рукоблудом.
+1

Ви дещо заблукали, шановний. На січі забороняляся присутність жінок, а не взагалі. На хуторі, чи в маєтку є жінка й діти, а прийшов у Січ - залишай жінок і дітей вдома. Хіба в сучасній армії по іншому?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі