Блоги → Перегляд

Поміркована патріотична молодь відзначає 14-червня - 120 років від дня народження полковника Євгена Коновальця

Четвер, 17:15, 16.06.11

news-pD0s2GDMSx.jpg

10 червня у Києві ювілейним оргкомітетом, створеним з ініціативи ОУН, в приміщенні Будинку Центральної Ради (Будинку вчителя) розпочались ювілейні заходи Року Євгена Коновальця присвяченого 120-й річниці народження засновника і першого голови ОУН. Увазі глядачів була представлена сценічна літературно-музична композиція про Євгена Коновальця, пролунали пісні Січових стрільців та були озвучені рідкісні документи.

Цього вечора в кулуарах Будинку Центральної Ради (Будинку вчителя) було представлено виставку про життя та боротьбу полковника Євгена Коновальця, про Січових стрільців, Українську Військову Організацію та Конгрес Українських націоналістів, а також про вшанування його пам’яті.Документи про Євгена Коновальця доповнила представлена експозиція «Народна війна», яка показує витоки боротьби українського народу за свою державність у 1917 – 1932 рр. В музеї УНР при Будинку ЦР були показані особисті речі Євгена Коновальця, в тому числі годинник провідника, який зупинився в останні хвилини його життя після вибуху. 14 червня в Києві, до 120 річниці від дня народження творця ОУН Євгена Коновальця, відбулася урочиста хода місцями визвольних змагань та концерт за участі відомих українських гуртів.

Хода розпочалася від пам`ятної дошки куреню Січових Стрільців. Саме тут у 1918 році було сформовано галицько-буковинський курінь Січових Стрільців на чолі з Євгеном Коновальцем та Андрієм Мельником. Далі учасники сформованою колоною рушили до оперного театру, де розміщена пам`ятна дошка Дмитру Мирону-Орлику. По дорозі з вуст учасників звучали пісні «Ой, у лузі червона калина…», «Повіяв вітер степовий» та гасла «Євгену Коновальцю тричі» - «Слава! Слава! Слава!», «Євген Коновалець – герой України!», «Слава Україні!» - «Героям Слава!» і т.д Після покладання квітів до пам`ятної дошки, колона рушила до Будинку вчителя, колишньої будівлі Центральної Ради, а звідти - в парк ім. Т.Г. Шевченка, де і відбувся святковий концерт на честь 120-річниці від дня народження Євгена Коновальця, в якому взяли участь гурт «Рутенія», Тарас Силенко, хор «ГОМІН», Сергій Василюк («Тінь сонця») та багато інших. В кінці святкового вечора пролунав салют на честь славетного командира Січових Стрільців, засновника УВО та ОУН Є.Коновальця. Довідка. У травні 2011 року у Києві був створений комітет з нагоди відзначення 120 років Євгену Коновальцю. До оргкомітету входять більшість активних патріотичних сил м. Києва: Молодіжне крило КМО ОУН, МНР, МНК, КУН, Остання барикада, ОУН (д), ВО “Свобода”, Молодіжна станиця братства вояків ОУН-УПА, МНК, Батьківщина молода, Центр Національного Відродження ім. С. Бандери, Тризуб ім. С. Бандери, Київська міська організація товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса, "Національний Альянс".Секретаріат КМО ОУН

П/с: особисто мені було доручено йти з прапором у голові колони, що трошки мене шокувало, та я, ваш покірний слуга, як бачите впорався відмінно:)

Коментарі

Все правильно зробили +++
Хтось помітив. що мій прапор, тобто. прапор часів Коновальця, підянто в центрі і таким чином, об"єднує прапори УНР і ЗУНР?,)
а крайний справа в чёрных очках, то не Вова Путин???
+3

хахахахах)))) Не, то Коханивский Николай)))))
+
+!
Гарно є.
"Поміркована патріотична молодь" :))
0

Тссс! Не пали кантору:)))))
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі