Блоги → Перегляд

Так вшановується пам’ять Великих Українців…

Понеділок, 22:44, 11.03.13

Рейтинг
18 0
Переглядів
1776

0
0
У цій статті згадуються
Віктор Ющенко
Політик

366740_20130307085720.jpg

Лиш нещодавно, 5 березня, на Львівщині, в інших областях України, багатьох громадах діаспори вшановували пам’ять полеглого у боротьбі з московськими окупантами Головного Командира УПА, Провідника ОУН Романа Шухевича. І одразу ж прокотилася хвиля брутального вандалізму. 6-7 березня відбувся ряд пошкоджень та руйнувань пам’ятників та меморіальних таблиць Степанові Бандері та Романові Шухевичу. Зруйнували та облили фарбою пам’ятники провідникам ОУН та УПА в селах Тюдів і Грабівці Івано-Франківської області, пошкодили пам’ятник та барельєф Бандері у селі Воля-Задеревацька Львівської області, розбили меморіальні таблиці Бандері та Шухевичу в Здолбунові Рівненської області та в селі Білогорща під Львовом.

Зрозуміло, що ці злочинні дії – це варварські «відповіді» на нещодавні події на Східній Україні. 15 лютого у мiстi Охтирка Сумської області мiсцевi активісти «Свободи» разом з народним депутатом Ігорем Мiрошниченком демонтували пам’ятник Ленiну. А вже невдовзі, 24 лютого у селищi Жовтневе, що в Решетилiвському районі Полтавської області, невідомі знесли голови пам’ятнику Ленiну та його дружині Надії Крупськiй. Після чого комуністи попередили, що відповідь не забариться. І вона відбулася – така ж підла і злочинна, як і вся колишня комуно-радянська система. Адже різноманітні радянські капища, пам’ятники більшовицьким катам і раніше, і цього року зносилися на виконання указу колишнього президента Віктора Ющенка «Про демонтування пам’яток тоталітарному комуністичному режимові» (якого ніхто не скасовував) переважно відкрито, серед білого дня. Тоді як пам’ятні знаки борцям за незалежність підло знищують, трощать вночі, ховаючи від людей свої обличчя і партійну приналежність.

Молодіжний націоналістичний конгрес оголосив грошову винагороду за надання інформації, що дасть змогу затримати та притягнути до відповідальності винних у скоєнні актів вандалізму в західних областях України. Та чи варто сподіватися, що хтось справді відгукнеться, винуватців знайдуть і покарають? Якщо вже навіть на Західній Україні потрібно сьогодні, на початку ХХІ століття, заохочувати українців повідомити про організаторів чи виконавців ритуального знущання над пам’яттю провідників національно-визвольної боротьби, стимулюючи їхню совість обіцянкою матеріального заохочення – сподіватись, що згадають про свої службові обов’язки і займуться розслідуванням «владоохоронні» МВС з прокуратурою, взагалі не доводиться. Хіба що це вдасться окремим ентузіастам, які, от як на Франківщині, самостійно проводять власне, журналістське розслідування обставин цього злочину. Можливо, їм вдасться вийти на слід моральних виродків, довівши і теперішній «всепокращающій владі», і її «охоронним гілячкам», що якщо є бажання – є й результат.

Але чого ж тут дивуватися, якщо подивитися, як відбувалося 9 березня святкування 199-річчя із дня народження Тараса Шевченка — у с. Моринці, що на Черкащині, де народився Кобзар, та с. Шевченкове (колишня Кирилівка), де пройшло його дитинство.

Цього дня народні депутати Микола Княжицький, Олександр Бригинець, Микола Томенко поклали квіти до пам’ятників Кобзаря, його матері, відвідали шевченківські музеї та подарували нещодавно виданий «Альбом малюнків Тараса Шевченка 1841—1843 рр», аудіовидання «Кобзар» з творами, що увійшли до першого «Кобзаря» 1840 року, у виконанні видатних українських митців різних епох. Депутати повідомили громадськість, що опозиція разом із відомими діячами культури та письменниками буде ініціювати створення громадського оргкомітету з відзначення 200-річчя Тараса Шевченка, щоб завадити прогнозованим намірам чиновників черговий раз нажитися на державних коштах, які будуть виділені на вшанування Кобзаря.

Місцеві жителі з відвертим невдоволенням повідомили гостей із Києва та журналістів про «особливості» вже поспіхом завершеного офіційного відзначення. Так, у Моринцях «регіональна влада» вирішила вшанувати Шевченка зі самого ранку (між 7 та 8 годинами) і швидко чкурнула зі села. При цьому все відбувалося під охороною міліції, якої було більше, ніж присутніх учасників, місцевому хору не дали можливості заспівати шевченківські твори (видно, сценарієм з обдержрегіонадміністрації не передбачено), а школярам заборонили прочитати вірш «Розрита могила», мотивуючи це тим, що він «занадто революційний, а це зараз недоречно». У с. Шевченкове провели офіційний захід із вшанування Кобзаря у місцевому будинку культури, але керівництва області там не було. Цьогорічний рівень поваги влади до Шевченка обмежився заступниками керівників обласної влади і чиновниками нижчих рангів.

Якщо вже Кобзар став для теперішніх чиновників надмірно революційним, чого собі не дозволяли стверджувати навіть комуністичні ідеологи, якщо «регіонада» такими своїми діями мовчки визнає, що Шевченко – це для неї шкідливий елемент, духовний опозиціонер, то як  же ж тоді українці, перш за все представники інтелігенції, які публічно шанують, цитують Великого Тараса, можуть дозволяти собі голосувати за таку владу, підтримувати її, отримувати від неї подарунки, грамоти, звання та ордени?

morynci.jpg

 Юлій Хвещук

Коментарі

Після розгрому польського повстання 1863 року, керівник повстанням на території Литви і Білорусі, приговорений до смерті через повішання, Константин Калиновський:
«Бо я табе з-пад шыбеніцы кажу, народзе, што тады толькі зажывеш шчасьліва, калі над табой маскаля ўжо ня будзе».

Українці мають усвідомити ці слова, і гнати москальську мерзоту з України всюди і завжди, день і ніч, всі і кожен. Тільки так ми заживемо по-людськи.
+7

Погоджуюся, Юрію. Але гнати для них - дуже гумано. Нехай відпрацюють у шахтах, як полонені німці за вироком закритого суду, а потім без зубів можна відпускати
+6

Пропонував (під час "Податкового Майдану") цілковиту відмову від податку на дохід (який і наповнює "корито") і заміну покаранням для шкідників за нанесену шкоду:
1. Штраф за разовий випадок шкідництва.
2. Податок для тих, хто не може відмовитись від шкідництва.
3. У випадку відмови сплати всієї суми грошового покарання - суд.
4. Неявка в суд - арешт.
5. Конфіскація майна і рахунків (+ майно і рахунки родичів і "знайомих").
6. Відпрацювання боргу перед Україною і українцями на примусових роботах і в ув'язненні.
7. Пожиттєве позбавлення права обіймати керівні посади.
така "операція" на Зах.Україні - це не справа одинаків чи навіть якихось дрібних груп - це однозначно, -організована акція.
+3

Поділяю Вашу думку.Операція "пам'ятник" саме зараз комусь дуже потрібна!
+1

Завжди і всюди знайдеться якийсь там Сєргєй Днєпровец, який радо заробить на цьому копічину-другу.
-4

око за око ёпт
+5

Прокуратурою області порушено кримінальну справу №87885 за ст. 206, ч.3 та 1 КК УРСР. Під час її розслідування слідчо-оперативними групами УВС, УКДБ та прокуратурою області встановлено, що такий факт стався вдруге - аналогічний пам'ятник Степанові Бандері було підірвано 30 грудня 1990 року, а тому громадські організації краю власними силами організували охорону нового пам’ятника Провіднику ОУН.

10 липня 1991 року в масках на обличчі та з вогнепальною зброєю у руках невідомі нанесли тілесні ушкодження молодому охоронцю – вогнепальне поранення лівого плеча та лівої частини грудної клітки. Під час допитів було встановлено, що злочин скоєно групою з 4-6 чоловік, озброєних автоматами калібру 5,45 мм, з яких вони провели 2-3 постріли. Вночі на двох вертольотах підривники пам’ятника вилетіли з села Старий Угринів у невідомому напрямку. Тогочасний міністр оборони СРСР Дмитрій Язов заперечував причетність військових до цього злочину, оцінюючи обстановку у Західній Україні “сложной” і “взривоопасной”.
Був у Моринцях 9-го у 9 ранку,дійсно з т.з. влади нікого не було,знайшов у снігу cd з символікою окупаційної пр "Паєм і слушаєм на радном язикє"-збірка совдепівських пісень.....!!!!!
А коло наших пам'ятників,треба ставить приховані камери!!!
-5

+5

Ні,Серьожа, помиляєшся в арифметиці, і сильно пимиляєшся
-5

+7

Сергей Днепровец 00:04
А де сьогодні комуністична зараза в Європі, в країнах колишнього Соц-Табору? Побороли?
Отже й в Україні поборемо..
Де взагалі можна знайти текст того указу "Про демонтування пам'яток комуністичному режиму",він їснує?
Пошук на урядовому сайті http://www.president.gov.ua/documents/?cat=1&like=begin&number=&search_string=%CF%F0%EE+%E4%E5%EC%EE%ED%F2%F3%E2%E0%ED%ED%FF+%EF%E0%EC%92%FF%F2%EE%EA+%F2%EE%F2%E0%EB%B3%F2%E0%F0%ED%EE%EC%F3+%EA%EE%EC%F3%ED%B3%F1%F2%E8%F7%ED%EE%EC%F3+%F0%E5%E6%E8%EC%EE%E2%B3&logic=all&order=desc&from_day=1&from_month=1&from_year=2005&till_day=12&till_month=3&till_year=2013&x=19&y=13

не дає результатів.
0

У більшості нинішньої "еліти" печатка "серпа та молота" розташована на цілу пику, бо більшу частину їхнього життя вони "оббивали груші" саме завдяки своєму перебуванню в лавах банди "найпрогресивнішого загону усього людства та сучасності".
То ж хіба можна очікувати подібного указу, якщо він має стосуватися пам'ятників їхнім легендарним "паханам"?!
-1

У статті стверджується про їснування і чинність якогось указу Ющенка «Про демонтування пам’яток тоталітарному комуністичному режимові».
То Антоняк звичайне брехло?
-1

У 2007 році Президент Віктор Ющенко видав указ «Про заходи у зв’язку з 75–ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні». У пункті 3 указу йдеться: «вжити в установленому порядку заходів щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932—1933 років в Україні та політичних репресій».
В указі «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів» від 25 вересня 2008 року передбачалося «активізувати» роботи з демонтажу, а в указі «Про додаткові заходи щодо вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років в Україні» від 12 червня 2009–го — повторювався припис першого указу.
-1

Так, вже виявляється, не "декомунізації" (це було б антиконституційно, ст. 36 Конституції ), а " причетним до організації та здійснення Голодомору 1932—1933 років". Міркування про "ідеологію " недоречні, бо Конституція забороняє дискримінацію рпав громадян за ідеологічними переконаннями,на заборону ідеологій взагалі.
Відомо, що В.І. Ленін помер у 1924 році, за 8 років до вказаних подій, і на час строрення СССР взагалі був відсторонений від влади, був недієздатним на лікуванні.

Тому, треба через суд встановити винних , саме причетних до організації Голодомору , і проводити заходи саме до них.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі