Блоги → Перегляд

Розмін Юлі на Європу.

Середа, 19:23, 05.06.13
У цій статті згадуються

 

Нещодавно суд у Словенії присудив Янезові Яншу, колишньому премєрові країни, а нині лідерові опозиції два роки увязнення за звинуваченням у корупції. Словенія вже достатньо зрослася з євросоюзівським ландшафтом , тому особливої інформаційної істерії за цим вироком не проглядалося. Більш близька з українською аналогією є історія з осудом екс-премєра Хорватії Іво Санадера, правда для України це ще не вступ в ЄС, а лише наближення до асоціації.  Взагалі то в колишніх соцкраїнах осудили достатньо колишніх, не тих - старих колишніх, а вже нових колишніх із новонажитим шлейфом,  але довкола жодної з персон не було такого тривалого інформаційного подразнення, як довкола персони Юлії Тимошенко . По суті , тональність заяв довкола осуду Тимошенко просто продовжує стилістику із оцінки програшу Юлією Володимирівною президентських перегонів.

Враження таке , що ці інформаційні хвилі організовує хтось, хто із поразки Тимошенко втратив більше ніж сама Тимошенко - але це коли мова про внутрішні джерела. Але в ЄС хоч і  вщухла дещо пряма привязка перспективи  євроасоціації  до  звільнення Тимошенко, але поодинокі  голоси все ще лунають.

 

 

 

 

Так міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус вважає малоймовірним отримання консенсусного рішення країн Європейського Союзу про підписання з Україною угоди про асоціацію без звільнення Юлії Тимошенко з в'язниці.

 

"Україна повинна зняти всі підозри про те, що у вас існує вибіркове правосуддя. Вам слід враховувати, що справа Тимошенко для деяких європейських столиць стало символом, лакмусовим папірцем правової держави. Треба мати на увазі, що для деяких європейських держав це (звільнення Юлії Тимошенко - ред.) є умовою підписання угоди про асоціацію", - сказав Лінас Лінкявічус в інтерв'ю газеті Коммерсантъ-Украина.

А ось недавнє інтервю Андерса Аслунда:

- Угода є дуже важливою для Києва. Вона складається з більш ніж тисячі сторінок, і на переговори пішло чотири роки. Що вона могла б дати: по-перше, нові доступні ринки для експорту українських товарів - це те, що більшість держав діставали тільки після вступу в Євросоюз; по-друге, можливість модернізації законодавства України та її державних інституцій відповідно до європейських стандартів і норм; по-третє, реальний інструмент підтримки внутрішніх реформ; по-четверте, широкі можливості в освітньому та науковому обміні з країнами ЄС, що відкриє двері десяткам тисяч молодих українців для навчання в європейських університетах. Та угода може стати справжньою точкою опори, що змінить країну. І єдина причина сказати «ні» цій домовленості - те, що президент Янукович хоче утримувати Юлію Тимошенко у в'язниці. І допоки вона сидітиме, країнам ЄС буде важко погодитися на підписання Угоди про асоціацію.

Тобто в ЄС, принаймні перші особи держав починають стомлюватися від самої теми Тимошенко, відходити від дещо шантажного стилю по відношенню до України . Але й зовсім спустити цю тему на гальмах було б дещо необачно. Розуміння того, що ставити долю мільйонів у залежність від долі однієї  особи , до того ж далеко не Матері Терези, є безперспективно і насліки такої залежності не завжди прораховуються. Зате в „Батьківщині", здається,  Тимошенко залишається і метою, і засобом, і ресурсом, і ідеєю одночасно.  Зрозуміло, що кому ж іншому серед опозиції як не „Батьківщині" боротися за Тимошенко іменем Тимошенко з іконою Тимошенко. Тільки за цією іконою починає проглядатися порожнеча. Порожнеча у всьому - втома від заїздженої риторики, відсутність ідей, топтання на куцих майданчиках примітивного політичного інструментарію - заява, проплачений мітинг, такий самий пікет, така само пресуха... І програні вибори як наслідок. У владної ПР, до речі, політичний інструментарій того самого порядку, але там є ще конкретні справи, котрі за бездіяльності  опозиції і стримують виборця від того, щоб витурити із влади ПР, бо інакше - анархія і дефрагментація держави. Можна нарікати на сам спосіб проведення  останніх місцевих виборів, але все ж така кількість тих, хто голосував за ПР є свідченням не тільки якості кандидатів, та рівня мобілізації партійних штабів. Це ще  й свідчення того, що голосуючи за кандидата від влади виборець  озирається на продуктивний потенціал тієї чи іншої політсили. Місцеві вибори, скільки б їх не привязували до комуналки і  сваволі місцевих кланів все ж є своєрідною проекцією будь-якої політсили  на загальнонаціональні стратегії. Коли одні говорять, що Юля буде у вязниці,  а ми йдемо в Європу, а інші говорять що доки Юля у вязниці ніякої Європи, то виборець навіть голосуючи на місцевих виборах голосує і за Юлю у і вязниці , і за Україну в Європі. Так говорять регіонали, і виборець навіть голосуючи за сільського голову від ПР голосує ще й за стратегічну позицію. Тільки чому привязуючи до всього Тимошенко, „Батьківщина" програє і програє ? Та тому що імені самої Тимошенко мало! Потрібні дії! А дії ці лише декларуються, але далі декларацій не йде. Або коли йде, то чому ці дії так співпадають з інтересами недругів української євроінтеграції? Бо коли опозиція перетворює національну стратегію в розмінну монету, а постійне бажання привязати підписання асоціації до долі Юлії Тимошенко, однієї,хоч і не останньої з 45 млн. Українців, це якраз і є гра в розмін, то починаєш замислюватися про адекватність такої політики і таких політиків. Це мощення благими намірами дороги до пекла! А нам туди не треба! Дякуємо! Ми  вже  там були! А ваші мудеці там, у пеклі, до речі, теж були не останніми людьми!     

Що ж до „Батьківщини", то здається нинішній її формат - БЮТ, тобто не той, що БЮТ, а той що Без Юлії Тимошенко, які б декларації не лунали, вже не можливий із ЮВТ. Колись мені на відповідь на питання - що робити Юлі із партією,  - створювати нову з нуля,     люди робили круглі очі. Тепер зрозуміло, що партія поразки, дуже часто, найперше кому стає непотрібною - то це лідерам! Втім, що говорити про опозицію, краще говорити про ті завищені очікування від Віленського (від Вільно) саміту, і про можливу   травму  українському національному організмові в разі не підписання асоціації. От тоді привязка цього підписання до персони Тимошенко комусь відгукнеться  загальнонаціональним ехом люті і ненависті! Чи може пихи і заздрості?

 

 

 

 

Коментарі

"Справа Тимошенко" відрізняється від аналогічних, зазначених вами, справ саме якістю процесу як такого. І істерія навколо цієї справи - є наслідком цього.

До решти допису зауважень не маю.
Якби ЮТ засудили за корупцію розголосу б не було. Юлю засудили за те, що вона рятувала Європу від російської газової блокади взимку, забули? Рятувала як вміла, але засудження за це - це виклик всій Європі.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.